Alexandru Rogobete, despre coaliția de guvernare: ”Este în pre-anestezie”

Alexandru Rogobete, despre coaliția de guvernare: ”Este în pre-anestezie”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 18 mar. 2026, 08:59
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a declarat marți că actuala coaliție de guvernare este în pre-anestezie și a subliniat că miniștrii de la PSD nu au primit de la partid solicitarea de a își da demisia din actualul Guvern după ce se adoptă legea bugetului de stat.
Citește și
- 10:18Nicușor Dan ar putea desemna premierul astăzi: când va fi votul în Parlament
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 07:36Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru: Fostul avocat al lui Donald Trump interviu bombă pentru Realitatea PLUS
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News
























