George Simion anunță că AUR nu va vota noul Guvern: „Nu are sprijinul românilor”

George Simion
Scris de Ionuț Nichita Publicat: 4 iun. 2026, 16:57
Liderul AUR, George Simion, a anunțat că formațiunea pe care o conduce nu va susține viitorul Guvern și nu va participa la votul de învestire din Parlament.
Citește și
- 15:29În culisele Summitului G7: Ana-Maria Păcuraru transmite exclusiv pentru REALITATEA PLUS
- 22:41Premierul desemnat, Adrian Veștea, la Realitatea Plus: „N-a fost chiar ușor să iau această decizie, mai ales că propunerea a venit destul de târziu”
- 20:55Tensiuni la Geneva înainte de Summitul G7: Donald Trump și liderii lumii decid soarta economiei globale
- 14:55Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist din România invitat de Casa Albă. Realitatea PLUS, invitat special la SUMMITUL condus de Trump
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























