Lider UDMR: Noi credem că nu este cea mai bună variantă să avem un guvern tehnocrat condus de un politician

Csoma Botond
Scris de Daniel Onescu Publicat: 4 iun. 2026, 19:12
Parlamentarii UDMR vor decide săptămâna următoare cum vor vota viitorul guvern, după ce Eugen Tomac le va prezenta ce planuri are cu viitorul cabinet, a declarat joi pentru Agerpres liderul deputaţilor Uniunii, Csoma Botond.
Citește și
- 15:29În culisele Summitului G7: Ana-Maria Păcuraru transmite exclusiv pentru REALITATEA PLUS
- 22:41Premierul desemnat, Adrian Veștea, la Realitatea Plus: „N-a fost chiar ușor să iau această decizie, mai ales că propunerea a venit destul de târziu”
- 20:55Tensiuni la Geneva înainte de Summitul G7: Donald Trump și liderii lumii decid soarta economiei globale
- 14:55Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist din România invitat de Casa Albă. Realitatea PLUS, invitat special la SUMMITUL condus de Trump
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























