România primește 317 milioane de euro pentru modernizarea transporturilor, în prima sesiune din 2026 a Fondului pentru Modernizare

România primește 317 milioane de euro pentru modernizarea transporturilor, în prima sesiune din 2026 a Fondului pentru Modernizare
Scris de Daniel Onescu Publicat: 13 mar. 2026, 13:44
Ministerul Transporturilor și Infrastructurii a obținut o finanțare de 317 milioane de euro în cadrul primei sesiuni din 2026 a Fondului pentru Modernizare, a anunțat ministrul Transporturilor și Infrastructurii, Ciprian Șerban. Prima tranșă aprobată pentru implementarea proiectelor este de 150 de milioane de euro.
Citește și
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
- 21:34Anca Alexandrescu: „Primele două partide care au câștigat alegerile trebuie să formeze guvernul”
- 11:22Călin Georgescu, mesaj crucial pentru toți românii: „Tot răul se datorează acelei acțiuni samavolnice din 6 decembrie” - VIDEO
- 14:58Realitatea Medicală, cu Nicole Păcuraru. De luni până vineri, în Matinalul Realitatea Plus – VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News


























