Ana Maria Păcuraru, analiza momentului despre alegerile din Ungaria: „Ungaria lui Orban a reamintit că diversitatea politică este parte din realitatea sa constituțională”

Ana Maria Păcuraru
Scris deAndreea Damian
Publicat13 apr. 2026, 09:21
SursăRealitatea.net
Alegerile din Ungaria au atras atenția întregii lumi, fiind considerate un moment important pentru direcția politică a regiunii. Rezultatul scrutinului a confirmat victoria lui Peter Magyar.
Citește și
- 17:02Cu cine votează liderul UDMR la alegerile din Ungaria. Preferatul la urne, dintre Viktor Orban și Peter Magyar
- 15:20Comisia Europeană, despre alerta energetică din România: „Situația este tensionată, dar rămâne sigură și stabilă”
- 14:18Siria: Fostul dictator Bashar al-Assad și opt apropiați ai săi, condamnați la moarte
- 10:13Claudia Fuentes Julio: Autorităţile ruse continuă să aplice tortura şi relele tratamente la scară largă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News


























