Kelemen Hunor: Facem o coaliție funcțională până în martie–aprilie.Trebuie să găsim soluții pentru PNRR și SAFE-VIDEO

Kelemen Hunor
Scris de Daniel Onescu Publicat: 16 mai 2026, 09:24
Kelemen Hunor a declarat că o coaliție funcțională ar putea fi făcută până anul viitor în luna martie sau aprilie. Președintele UDMR subliniat că România trece printr-o perioadă dificilă, iar prioritare sunt programul SAFE, bugetul țării și programele din PNRR.
Citește și
- 11:52Daniel Udrescu: Bolojan a introdus tripla taxare a românilor, inflație, impozitarea și majorarea taxelor
- 11:51Minoritățile nu au decis dacă susțin Guvernul Veștea. Când ar putea anunța poziția finală
- 11:49Ilie Bolojan, Dominic Fritz și Kelemen Hunor, întâlnire de taină. Ce au discutat cei trei lideri
- 11:45Motreanu, după expirarea ultimatumului: PNL îi cere din nou lui Adrian Veștea să renunțe la mandat
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News


























