Kelemen Hunor salută amenda primită de Klaus Iohannis: O decizie corectă

Kelemen Hunor salută amenda primită de Klaus Iohannis: O decizie corectă
Scris de Daniel Onescu Publicat: 20 mai 2020, 15:00
Amenda dată preşedintelui Klaus Iohannis de către Consiliul Naţional de Combatere a Discriminării este importantă nu ca valoare, ci din punctul de vedere al mesajului, pentru că declaraţiile sale au însemnat o discriminare la adresa comunităţii etnice, a declarat miercuri pentru AGERPRES liderul UDMR, Kelemen Hunor.
Citește și
- 19:50PNL a votat schimbarea a 12 lideri de filiale. Ilie Bolojan scapă de liberalii din tabăra Veștea
- 19:48Președintele UDMR aruncă bomba: ”Nu există lege pentru organizarea alegerilor anticipate”
- 17:37Negocieri la Cotroceni. Ce variante ar putea alege președintele Nicușor Dan pentru noul guvern
- 16:52Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News


























