20.000 de angajați din Sănătate ies astăzi în stradă: PROTEST masiv împotriva noii legi a salarizării

Protest al angajaților din Sănătate
Scris deRealitatea din UDMR
Publicat3 iun. 2026, 07:43
Actualizat3 iun. 2026, 13:00
Sursărealitatea.net
Începe cel mai mare protest al angajaților din sănătate față de noua lege a salarizării! De la ora 10, aproape 20 de mii de angajați din sistemul medical își vor striga nemulțumirile în fața Guvernului.
Citește și
- 19:53S-a terminat întâlnirea de la Cotroceni, dar fără niciun rezultat. Partidele nu au ajuns la o înțelegere
- 17:46Cine este premierul propus de Ilie Bolojan și ce legături secrete are cu Berlinul
- 17:35Întâlnirea „guvernului paralel” înainte de negocierile de la Cotroceni: Siegfried și prietenii
- 16:47Ediție specială în această seară, de la ora 20:55, la „Culisele Statului Paralel”, cu Anca Alexandrescu
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























