Elena Udrea, reacție fulger după desemnarea lui Eugen Tomac ca premier: „E convenabil tuturor. Îi urez succes!”

Elena Udrea și Eugen Tomac
Scris de Daniel Onescu Publicat: 4 iun. 2026, 18:57
Elena Udrea a reacționat imediat după anunțul oficial privind desemnarea lui Eugen Tomac pentru funcția de prim-ministru, afirmând că numirea era previzibilă pentru cei familiarizați cu negocierile politice. Udrea, care a colaborat îndeaproape cu Tomac în perioada PMP, l-a descris drept „un om serios, discret și constructiv”.
Citește și
- 11:02Adrian Veștea refuză să facă un pas înapoi: „Poziția mea nu se schimbă: nu îmi depun mandatul, indiferent de presiunile care se fac asupra mea”
- 09:36Remus Pricopie, rectorul SNSPA: Adrian Veștea ar trebui să își depună mandatul
- 09:22Zi decisivă pentru Guvernul Veștea: UDMR își stabilește poziția față de viitorul Executiv
- 09:08USR, partidul care și-a trădat toți președinții. Cine trage sforile din spate?
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News


























