Kelemen Hunor e clar: UDMR consideră că învăţământul clasic trebuie reluat din 8 februarie

Kelemen Hunor e clar: UDMR consideră că învăţământul clasic trebuie reluat din 8 februarie
Scris de Daniel Onescu Publicat: 6 ian. 2021, 16:57
Liderul UDMR, Kelemen Hunor, susţine redeschiderea şcolilor şi grădiniţelor din 8 februarie. Hunor consideră că "prin redeschiderea parţială a grădiniţelor şi şcolilor, preşcolarii şi elevii vor învăţa într-un mediu controlat". Acesta menționează că Uniunea încearcă să "impună" această opinie şi partenerilor de guvernare.
Citește și
- 10:18Nicușor Dan ar putea desemna premierul astăzi: când va fi votul în Parlament
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 07:36Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru: Fostul avocat al lui Donald Trump interviu bombă pentru Realitatea PLUS
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News
























