Ministerul Dezvoltării a primit 1.209 cereri de finanțare pentru infrastructura de gaz realizată prin programul Anghel Saligny

Ministerul Dezvoltării a primit 1.209 cereri de finanțare pentru infrastructura de gaz realizată prin programul Anghel Saligny
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 2 mai 2022, 10:58
Până la termenul limită de marți, 26 aprilie, Ministerul Dezvoltării a primit 1.209 cereri de finanțare de la autoritățile locale pentru înființarea, extinderea și modernizarea infrastructurii de furnizare a gazelor naturale către populație, finanțate prin Programul Național de Investiții ”Anghel Saligny” – a atras atenția ministrul dezvoltării, Cseke Attila.
Citește și
- 10:18Nicușor Dan ar putea desemna premierul astăzi: când va fi votul în Parlament
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 07:36Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru: Fostul avocat al lui Donald Trump interviu bombă pentru Realitatea PLUS
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News
























