Miron Mitrea, despre varianta Delia Velculescu premier: „Partidele ar putea accepta”

Miron Mitrea
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 18 mai 2026, 08:03
Miron Mitrea a comentat zvonurile apărute pe surse privind o posibilă numire a Delia Velculescu în funcția de premier tehnocrat. Într-o intervenție exclusivă la Realitatea PLUS, analistul a afirmat că partidele ar putea accepta această variantă. Totodată, el a făcut referire și la scandalul în care Delia Velculescu a fost implicată în Grecia.
Citește și
- 15:29În culisele Summitului G7: Ana-Maria Păcuraru transmite exclusiv pentru REALITATEA PLUS
- 22:41Premierul desemnat, Adrian Veștea, la Realitatea Plus: „N-a fost chiar ușor să iau această decizie, mai ales că propunerea a venit destul de târziu”
- 20:55Tensiuni la Geneva înainte de Summitul G7: Donald Trump și liderii lumii decid soarta economiei globale
- 14:55Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist din România invitat de Casa Albă. Realitatea PLUS, invitat special la SUMMITUL condus de Trump
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























