PSD a ieșit de la consultările cu Nicușor Dan după doar 30 de minute de discuții: „Nu mai putem avea un guvern cu Ilie Bolojan premier” - VIDEO

Delegația PSD la consultări cu Nicușor Dan. Sursa foto: Inquam Photos/ Octav Ganea
Scris deRealitatea din UDMR
Publicat18 mai 2026, 09:49
Actualizat18 mai 2026, 10:45
SursăRealitatea.net
Politicienii din cadrul PSD au ieșit de la consultările de la Palatul Cotroceni, unde au discutat cu președintele Nicușor Dan despre formarea unui guvern cu puteri depline, după moțiunea de cenzură depusă împotriva premierului Ilie Bolojan. Deși întâlnirea era programată să dureze o oră, discuțiile s-au încheiat după aproximativ 30 de minute.
Citește și
- 11:05Un lider din PNL îl desființează pe Bolojan: „Să-ți fie rușine, Ilie! Ai sacrificat interesul României pentru funcție”
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 10:18Nicușor Dan ar putea desemna premierul astăzi: când va fi votul în Parlament
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News
























