Autoritatea Electorală Permanentă: Peste 19 milioane de lei - subvenții virate partidelor în luna noiembrie

Autoritatea Electorală Permanentă: Peste 19 milioane de lei - subvenții virate partidelor în luna noiembrie
Autoritatea Electorală Permanentă (AEP) a virat în luna noiembrie în conturile a opt partide - PSD, AUR, PNL, USR, S.O.S. România, POT, PMP, Forța Dreptei - subvenții în sumă totală de 19.006.587 de lei.
Autoritatea Electorală Permanentă (AEP) a virat în luna noiembrie în conturile a opt partide - PSD, AUR, PNL, USR, S.O.S. România, POT, PMP, Forța Dreptei - subvenții în sumă totală de 19.006.587 de lei.
Potrivit site-ului AEP, Partidul Social Democrat a primit 6.306.228 lei, Alianța pentru Unirea Românilor - 3.728.971 lei, Partidul Național Liberal - 3.433.326 lei, Uniunea Salvați România - 2.436.948 lei, S.O.S. România - 1.621.025 lei și Partidul Oamenilor Tineri - 1.306.148 lei.
De asemenea, au primit subvenții Partidul Mișcarea Populară - 89.221 lei și Forța Dreptei - 84.720 lei.
Citește și:
- 12:50 - DNA deschide audierile în dosarul Oanei Gheorghiu și al lui Irineu Darău: acuzații grave de presiuni în achiziții
- 11:49 - După PNL și USR, și UDMR îi închide ușa în nas lui Tomac: Este aproape imposibil să votăm un guvern din care nu facem parte
- 10:13 - Termenul în dosarul lui Călin Georgescu, amânat pentru 19 august
- 10:05 - George Simion, mesaj de forță după decizia judecătorilor în cazul lui Călin Georgescu
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News













