Autoritățile au semnat primele 9 contracte din Fondul de Modernizare, pentru dezvoltarea infrastructurii energetice naționale

Autoritățile au semnat primele 9 contracte din Fondul de Modernizare, pentru dezvoltarea infrastructurii energetice naționale
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 11 oct. 2022, 09:37
Luni, 10 octombrie 2022, premierului Nicolae-Ionel Ciucă a participat la ceremonia de semnare a unor contracte finanțate din Fondul pentru Modernizare destinate dezvoltării și modernizării infrastructurii energetice naționale. În acest sens, ministrul Energiei, Virgil Popescu, alături de reprezentantul companiei naționale de transport al energiei electrice Transelectrica, în calitate de operator de transport de sistem au semnat 9 contracte de finanțare.
Citește și
- 11:31Nicușor Dan ar urma să desemneze noul premier cel târziu mâine. Șeful statului pleacă în Polonia - SURSE
- 11:10AUR vrea să dea premierul și își asumă guvernarea, negocieri cu Nicușor Dan - SURSE
- 10:09Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
- 10:06Nicușor Dan convoacă consultări la Cotroceni pentru desemnarea unui nou premier: calendarul discuțiilor cu partidele
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























