BOLOJAN: „DE PRINCIPIU, S-A CONVENIT ÎN COALIŢIE SĂ SE CONVOACE ALEGERILE ÎN LUNA NOIEMBRIE”

BOLOJAN: „DE PRINCIPIU, S-A CONVENIT ÎN COALIŢIE SĂ SE CONVOACE ALEGERILE ÎN LUNA NOIEMBRIE”
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 22 aug. 2025, 18:32
Premierul Ilie Bolojan a declarat că, partidele din Coaliție au decis, în principiu, ca alegerile pentru Primăria Capitalei să aibă loc în luna noimebrie 2025. Șeful Executivului spune că decizia nu este una definitivă.
Citește și
- 10:09Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
- 10:06Nicușor Dan convoacă consultări la Cotroceni pentru desemnarea unui nou premier: calendarul discuțiilor cu partidele
- 09:03Ce cadouri au voie să păstreze miniștrii și demnitarii. Noile reguli publicate în Monitorul Oficial și lista darurilor interzise
- 09:02Presa internațională scrie despre eșecul Guvernului Veștea: ”România intră într-o nouă perioadă de instabilitate„
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News
























