Controverse uriașe în ceea ce privește documentarul Recorder! Realitatea Plus demască „reconstituirile” VIDEO
11 dec. 2025, 16:14
Actualizat: 11 dec. 2025, 16:14

Scris de Realitatea din UDMR
Sunt controverse uriașe în ceea ce privește documentarul Recorder! Pe mai multe mărturii din material, jurnaliștii au menționat sintagma.
Sunt controverse uriașe în ceea ce privește documentarul Recorder! Pe mai multe mărturii din material, jurnaliștii au menționat sintagma - interviu reconstituit.
Apare însă doar câteva secunde într-un colț mic în stânga și nu e clar dacă persoana care a vorbit sub protecția anonimatului face parte din sistemul judiciar.
Sintagma apare în mai multe părți cheie din material - o femeie roșcată ce pare aceeași în ambele unghiuri și un bărbat camuflat. Reportajul creează impresia că chiar magistrații sunt în imagini, când, de fapt, nu știm cine sunt aceste personaje.
Citește și:
- 15:07 - Analiză integrată finală - Ordonanță de urgență pentru stabilirea unor măsuri referitoare la resursele umane necesare instituțiilor de apărare, ordine publică şi securitate naţională
- 11:22 - Ministerul Educației, fără ministru de două luni. Bolojan ar amâna numirea ca să poată tăia veniturile
- 11:18 - Cristian Tudor Popescu, despre prestația lui Nicușor Dan la Washington: "Mi-e rușine de rușinea lui"
- 10:57 - România, 85% din cazurile de rujeolă din Europa. Ministrul Sănătății: „Dezinformarea este la cote alarmante”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News











