Culisele statului paralel - duminică, ora 21:00. Istoria protocoalelor secrete încheiate de SRI

Culisele statului paralel - duminică, ora 21:00. Istoria protocoalelor secrete încheiate de SRI
Zeci de protocoale secrete încheiate de SRI au pus pe jar întreaga țară!
Zeci de protocoale secrete încheiate de SRI au pus pe jar întreaga țară! Cel mai controversat dintre ele a fost încheiat cu Parchetul General! Sute de dosare au fost construite pe baza acțiunilor echipelor mixte! Considerate neconstituționale de către CCR, celebrele protocoale au servit intereselor unor conducători de instituții pentru a fabrica dosare pe bandă.
Mii de ore de înregistrari, filaje, filmări, milioane de euro cheltuite pentru ca unii să se joace cu destinele românilor. Istoria protocoalelor secrete se transformase într-o telenovelă.
Cum a devenit ordin pentru SRI lupta anticorupție? Cum ajunseseră șefii de la cele două instituții să pătrundă în viața oricărui cetățean și să folosească informațiile obținute la momentul potrivit. Cine plătește pentru abuzurile comise? Până unde poate merge colaborarea între DNA și SRI? Se mai justifica aceasta colaboarare așa cum îsi doresc și astăzi unii politicieni? Vor reveni practicile din perioada lui Coldea și Maior?
Dezvăluiri de senzație doar la Culisele statului paralel, cu Anca Alexandrescu, duminică, de la ora 21:00!
Citește și:
- 20:31 - Nicușor Dan ia în calcul un premier tehnocrat! PSD și UDMR negociază intens viitorul Guvern
- 20:25 - Verdictul lui Mircea Toma la CNA: Între libertatea de exprimare și amenzile de zeci de mii de lei. Este „discursul populist” noul pretext pentru cenzură?
- 14:49 - Gest impresionant al lui Ninel Peia. Curtea Senatului României găzduiește de azi o sfântă troiță, ridicată în locul fostei biserici Spirea Veche
- 14:33 - Summitul B9 de la București. Deciziile cruciale care vor schimba soarta lumii – analiză de Ana Maria Păcuraru - VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News













