Culisele statului paralel, ora 18:00 - Care este secretul succesului în afaceri de tip mioritic?

Culisele statului paralel, ora 18:00 - Care este secretul succesului în afaceri de tip mioritic?
Emil și Marius Cristescu - cei mai puternici și unii dintre cei mai controversați afaceriști ai Timișoarei
În perioada 1995-2000, au cumpărat pachetele majoritare de la 28 de societăți comerciale de stat! Emil și Marius Cristescu - cei mai puternici și unii dintre cei mai controversați afaceriști ai Timișoarei.
Apropiați de guvernările PSD, frații Cristescu, proprietari ai Bega Grup, au o avere estimată la aproximativ 600 de milioane de euro, conform topului realizat de revista Forbes.
De la Adrian Năstase, Ilie Sârbu, Victor Ponta, până la Sorin Grindeanu, cei doi afaceriști au avut cale deschisă. I-au iertat de datorii de peste 200 miliarde de lei. Le-au vândut Uzinele Sodice Govora și au acumulat datorii uriașe. Au pus mâna pe Faur pe nimic, dar și pe zeci de mii de metri pătrați de teren în centrul Timișoarei. Atât de bine au fost conectați la politicieni încât Ponta a făcut Revelionul în 2013 pe moșia lor!
Care este secretul succesului în afaceri de tip mioritic? Aflați doar la Culisele statului paralel, cu Anca Alexandrescu, de la ora 18:00!
Citește și:
- 14:04 - Guvernul Bolojan, la proba bugetului. Săptămână de foc pentru Coaliție
- 15:07 - Analiză integrată finală - Ordonanță de urgență pentru stabilirea unor măsuri referitoare la resursele umane necesare instituțiilor de apărare, ordine publică şi securitate naţională
- 11:22 - Ministerul Educației, fără ministru de două luni. Bolojan ar amâna numirea ca să poată tăia veniturile
- 11:18 - Cristian Tudor Popescu, despre prestația lui Nicușor Dan la Washington: "Mi-e rușine de rușinea lui"
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News











