Dacian Cioloș, reacție după ce a fost desemnat să formeze noul guvern: ”Suntem gata să ne asumăm responsabilitatea guvernării”

Dacian Cioloș, reacție după ce a fost desemnat să formeze noul guvern: ”Suntem gata să ne asumăm responsabilitatea guvernării”
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 11 oct. 2021, 19:45
Dacian Cioloș a transmis un mesaj luni seară, după ce a fost desemnat de președintele Klaus Iohannis pentru funcția de premier. ”Suntem pregătiți”, a scris liderul USR pe pagina de socializare, precizând că principalele obiective sunt gestionarea pandemiei, explozia prețurilor la energie și reformele din PNRR.
Citește și
- 22:01Nicușor Dan, după consultările cu liderii politici: ”Se conturează varianta unui guvern minoritar”
- 20:59Dumitru Coarnă, după consultările de la Palatul Cotroceni: „Nicușor Dan ne-a dat de înțeles că vom avea guvern PSD”
- 19:50PNL a votat schimbarea a 12 lideri de filiale. Ilie Bolojan scapă de liberalii din tabăra Veștea
- 19:48Președintele UDMR aruncă bomba: ”Nu există lege pentru organizarea alegerilor anticipate”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























