Doi consilieri UDMR și-au dat demisia din noul Consiliul Local Satu Mare

Doi consilieri UDMR și-au dat demisia din noul Consiliul Local Satu Mare
Scris de Daniel Onescu Publicat: 6 nov. 2020, 14:42
Doi consilierii UDMR au demisionat din noul Consiliu Local Satu Mare. Este vorba despre consilierii Maskulik Csaba și Gergo Butka. Cei doi au candidat pe listele UDMR pentru a crește șansele partidului, fiind două persoane vizibile și bine cotate.
Citește și
- 13:52Grindeanu se delimitează de modelul Bolojan: „Reforma administrației nu înseamnă oameni dați afară”
- 13:36Sorin Grindeanu a spus clar: „PSD nu va vota un guvern din care nu face parte”
- 13:32PSD a decis să intre la guvernare și îl propune pe Sorin Grindeanu premier: „Nu vom sta cu căciula în mână în fața nimănui”
- 12:34Predoiu, reacție după tensiunile din PNL: „Nu voi contesta o eventuală excludere”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























