Eugen Tomac, după negocierile cu grupul Uniţi pentru România: ”Sunt colegi parlamentari care mi-au spus deschis că i-am convins”

FOTO: Inquam
Scris deRealitatea din UDMR
Publicat9 iun. 2026, 18:27
SursăRealitatea.Net
Eugen Tomac, premierul desemnat, a declarat, marţi, după întâlnirea cu grupul Uniţi pentru România, că este încrezător că va primi votul parlamentarilor, subliniind că sunt colegi care i-au spus deschis că i-a convins.
Citește și
- 16:09Ministra Oana Țoiu a mulțumit Spaniei pentru prezența pe teritoriul României în misiunea de Poliție Aeriană Întărită
- 14:35Ninel Peia cere ședință de urgență a Parlamentului după întâlnirea dintre Ilie Bolojan și șefa CCR
- 12:22Bogdan Ivan critică Guvernul în criza energetică: „Doar pentru jumătate de zi, costul suplimentar a ajuns la 2,5 milioane de euro”
- 12:05Ministrul Muncii vorbește de o majorare a salariilor în învățământ
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News


























