Florin Prunea, la „Realitatea Sportivă”: „Vasile Dâncu este cel mai puternic om din fotbalul românesc. Nu mișcă nimic fără el”

Florin Prunea, la „Realitatea Sportivă”: „Vasile Dâncu este cel mai puternic om din fotbalul românesc. Nu mișcă nimic fără el”
Florin Prunea spune că cel mai influent și puternic om din fotbalul românesc este Vasile Dâncu
Florin Prunea spune că cel mai influent și puternic om din fotbalul românesc este Vasile Dâncu și că președintele Federației Române de Fotbal, Răzvan Burleanu, nu mișcă nimic fără el. Declarația a fost făcută la „Realitatea Sportivă”, difuzată duminică seară, la Realitatea PLUS.
„Vasile Dîncu e cel mai influent , cel mai puternic din fotbalul românesc. Nu mișcă nimic fără el. (...) Are 2-3 sluji pe acolo , plătiți cu mii de euro. (...)
Noi, în Liga I, nu simțim. Am 15 ani de președinție. Eu nu am simtit cand am jucat cu echipa lui Dâncu. Toată stima pentru rezultate.
Dar nu știm ce se întâmplă?! De milioanele venite de la UEFA la Cluj?
Dâncu este în spatele lui. Și Răzvan Burleanu nu face niciun pas. Nu face niciun pas fara sa ia ok-ul de acolo. Se sfătuiește în absolut toate deciziile pe care le ia în fotbalul românesc”, a dezvăluit duminică seară Florin Prunea, la „Realitatea Sportivă”.
Întrebat de jurnalistul Daniel Nanu pe cine vede drept contracandidat al lui Răzvan Burleanu la Federația Română de Fotbal, la următoarele alegeri, Florin Prunea l-a numit pe... social-democratul clujean Vasile Dâncu.
„Pe cine vede Florin Prunea contracandidat la Burleanu? Poate vedea un contracandidat la Burleanu?”, a întrebat Daniel Nanu.
„Da! Vasile Dâncu”, a răspuns sigur Florin Prunea.
Citește și:
- 22:40 - Anca Alexandrescu: „Cei care mă fac pe mine PSD-istă în continuare o să înțeleagă după ce vor vedea emisiunea cu domnul Georgescu!”
- 22:36 - Călin Georgescu propune naționalizarea: „Totul la popor”
- 22:16 - Călin Georgescu, despre moțiunea de cenzură care a dus la căderea Guvernului Bolojan: „Felicitări, a fost un prim pas spre reconciliere națională”
- 21:47 - George Simion, surprins de echipamentele militare fabricate în România: „Aici ar trebui să meargă banii, nu spre Rheinmetall”-VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News













