Fostul ministru de Interne Gabriel Oprea, achitat în dosarul "Limuzina”
18 nov. 2021, 13:39
Actualizat: 18 nov. 2021, 13:39

Fostul ministru de Interne Gabriel Oprea, achitat în dosarul "Limuzina”
Articol scris de Scris de Realitatea din UDMR
Fostul ministru de Interne Gabriel Oprea a fost achitat, joi, în dosarul maşinii de lux cumpărate de către DIPI
Fostul ministru de Interne Gabriel Oprea a fost achitat, joi, în dosarul maşinii de lux cumpărate de către Departamentul de Informaţii şi Protecţie Internă (DIPI) pentru protecţia demnitarilor.
Decizia instanței supreme nu este definitivă, potrivit Realitatea Plus.
Gabriel Oprea a fost trimis în judecată de DNA, în 2016, pentru abuz în serviciu, în dosarul maşinii de lux cumpărate de către Departamentul de Informaţii şi Protecţie Internă (DIPI) pentru protecţia demnitarilor şi folosită de el. Procesul a fost reluat de la zero în 2017, după pensionarea unui judecător din complet.
Decizia Înaltei Curți de Casație și Justiție:
Citește și:
- 21:21 - Ediția anului ”Culisele Statului Paralel"! Călin Georgescu revine în studioul Realitatea PLUS, față în față cu Anca Alexandrescu. Duminică, ora 20:55 - VIDEO
- 13:42 - Nicușor Dan, contrazis de AEP în scandalul finanțării electorale: „Au fost găsite nereguli de natură penală în urma cărora a fost sesizat Parchetul General”-VIDEO
- 12:58 - AEP: 1.130 de concedii medicale, în perioada 2023 - 2026
- 09:01 - Titus Corlățean și-a depus candidatura pentru funcția de secretar general adjunct al Consiliului Europei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News











