Guvernul le plătește dascălilor restanțe salariale din ultimii ani. Pentru început - 5%

Guvernul le plătește dascălilor restanțe salariale din ultimii ani. Pentru început - 5%
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 15 apr. 2022, 08:17
Executivul a aprobat, joi, prin ordonanță de urgență, plata diferențelor de drepturi salariale cuvenite personalului didactic din învățământul de stat pentru perioada 1 iulie 2017-31 august 2021. Plata sumelor va fi eșalonată pe 5 ani, iar în primul an de la data ordonaței se vor plăti 5%.
Citește și
- 20:59Dumitru Coarnă, după consultările de la Palatul Cotroceni: „Nicușor Dan ne-a dat de înțeles că vom avea guvern PSD”
- 19:50PNL a votat schimbarea a 12 lideri de filiale. Ilie Bolojan scapă de liberalii din tabăra Veștea
- 19:48Președintele UDMR aruncă bomba: ”Nu există lege pentru organizarea alegerilor anticipate”
- 17:37Negocieri la Cotroceni. Ce variante ar putea alege președintele Nicușor Dan pentru noul guvern
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























