Ilie Bolojan admite că s-a gândit la demisie: „Când nu voi mai fi premier, va fi o ușurare”

Ilie Bolojan admite că s-a gândit la demisie: „Când nu voi mai fi premier, va fi o ușurare”
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 11 feb. 2026, 10:14
Premierul Ilie Bolojan a declarat, că s‑a gândit să‑și dea demisia în contextul tensiunilor din Coaliție și al criticilor interne.
Citește și
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
- 23:26Sorin Grindeanu: „PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR! România are nevoie de stabilitate, nu de moraliști care stau pe funcții”
- 23:25George Simion, în timpul votului din Parlament: ”Guvernul Veștea/Nicușor a picat la vot!”
- 23:21Gheorghe Piperea: „Guvernul Veștea pică. Era un deznodământ previzibil”. Europarlamentarul vorbește despre o posibilă criză politică majoră
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News
























