ILIE BOLOJAN, DESPRE COALIȚIE: ”ESTE ÎN INTERESUL ROMÂNIEI SĂ AVEM O GUVERNARE STABILĂ, DAR NU O STABILITATE DIN ASTA MORMÂNTALĂ”

ILIE BOLOJAN, DESPRE COALIȚIE: ”ESTE ÎN INTERESUL ROMÂNIEI SĂ AVEM O GUVERNARE STABILĂ, DAR NU O STABILITATE DIN ASTA MORMÂNTALĂ”
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 18 oct. 2025, 13:39
Premierul Ilie Bolojan a vorbit, vineri, despre relaţiile din coaliţie și a subliniat că ”este în interesul României să avem o guvernare stabilă, dar nu o stabilitate din asta mormântală, care nu face nimic, care se blochează, care e gripată în permanenţă”. Șeful Executivului a menționat că ”dacă s-ar şubrezi numărul de parlamentari ai coaliţiei, guvernarea ar fi mai dificilă”.
Citește și
- 10:09Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
- 10:06Nicușor Dan convoacă consultări la Cotroceni pentru desemnarea unui nou premier: calendarul discuțiilor cu partidele
- 09:03Ce cadouri au voie să păstreze miniștrii și demnitarii. Noile reguli publicate în Monitorul Oficial și lista darurilor interzise
- 09:02Presa internațională scrie despre eșecul Guvernului Veștea: ”România intră într-o nouă perioadă de instabilitate„
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News
























