ILIE BOLOJAN, DESPRE FACTURILE LA ENERGIE: ”AR TREBUI SĂ SCADĂ DIN A DOUA JUMĂTATE A ANULUI VIITOR”

ILIE BOLOJAN, DESPRE FACTURILE LA ENERGIE: ”AR TREBUI SĂ SCADĂ DIN A DOUA JUMĂTATE A ANULUI VIITOR”
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 30 sept. 2025, 07:30
Premierul României, Ilie Bolojan, a declarat, luni seara, că facturile la energie ar trebui să scadă din a doua jumătate a anului viitor, după ce vor intra în funcțiune unități de stocare a energiei.
Citește și
- 11:31Nicușor Dan ar urma să desemneze noul premier cel târziu mâine. Șeful statului pleacă în Polonia - SURSE
- 11:10AUR vrea să dea premierul și își asumă guvernarea, negocieri cu Nicușor Dan - SURSE
- 10:09Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
- 10:06Nicușor Dan convoacă consultări la Cotroceni pentru desemnarea unui nou premier: calendarul discuțiilor cu partidele
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























