Kelemen Hunor despre recesiune: "Se vad efectele războiului din Orientul Mijlociu pe energie”

Kelemen Hunor
Scris de Daniel Onescu Publicat: 13 mai 2026, 13:41
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a susţinut, miercuri, că inflaţia de peste 10% anunţată de Institutul Naţional de Statistică nu este generată de Guvern, ci este o chestiune regională, transmite Agerpres.
Citește și
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
- 23:26Sorin Grindeanu: „PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR! România are nevoie de stabilitate, nu de moraliști care stau pe funcții”
- 23:25George Simion, în timpul votului din Parlament: ”Guvernul Veștea/Nicușor a picat la vot!”
- 23:21Gheorghe Piperea: „Guvernul Veștea pică. Era un deznodământ previzibil”. Europarlamentarul vorbește despre o posibilă criză politică majoră
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News
























