Kelemen: „Noi nu am ieşit de la guvernare, ci am fost împinşi afară din Coaliţie”

Kelemen: „Noi nu am ieşit de la guvernare, ci am fost împinşi afară din Coaliţie”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 19 dec. 2023, 08:54
Liderul UDMR a explicat că formațiunea pe care o conduce a fost împinsă afară de la guvernare şi acă președintele Klaus Iohannis şi-ar fi dorit ca UDMR să rămână la guvernare, acest lucru s-ar fi întâmplat.
Citește și
- 12:42Cutremur în PNL. LISTA liberalilor care ar urma să fie excluși din partid - SURSE
- 11:31Nicușor Dan ar urma să desemneze noul premier cel târziu mâine. Șeful statului pleacă în Polonia - SURSE
- 11:10AUR vrea să dea premierul și își asumă guvernarea, negocieri cu Nicușor Dan - SURSE
- 10:09Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























