Liderul deputaților UDMR, Csoma Botond: ”A fost foame mare la PSD și PNL”

Liderul deputaților UDMR, Csoma Botond: ”A fost foame mare la PSD și PNL”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 15 iun. 2023, 08:59
Liderul deputaților UDMR, Csoma Botond, a declarat miercuri la un post TV că maghiarii nu mai fac parte din Guvernul Ciolacu pentru că „a fost foame mare” la PSD și PNL. Foame politică, a completat acesta.
Citește și
- 16:52Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
- 16:19Călin Georgescu intervine în ziua consultărilor cruciale. ”Un guvern depărtat de voia lui Dumnezeu va cădea oricum”
- 15:28PNL pune condiții pentru votarea guvernului PSD. Decizia se va lua în ședința liberalilor - SURSE
- 15:12Piperea, după consultările cu Nicușor Dan: „Chiar dacă mi-a dat dreptate că suntem occidentali și europeni, nu ne consideră o soluție”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News


























