Ludovic Orban îl taxează dur pe șeful statului după demiterea rușinoasă: "Probail este acum marioneta Serviciilor"

Ludovic Orban îl taxează dur pe șeful statului după demiterea rușinoasă: "Probail este acum marioneta Serviciilor"
Ludovic Orban nu-l iartă pe Nicușor Dan după demiterea rușinoasă.
Ludovic Orban nu-l iartă pe Nicușor Dan după demiterea rușinoasă. Fostul susținător al președintelui îl critică pe acesta pentru că NU a numit șefi la servicii nici după șase luni de mandat. Asta, după ce a fost întrebat dacă are impresia că Nicușor Dan este marioneta serviciilor.
Ludovic Orban remarcă faptul că la conducerea instituțiilor sunt oameni foarte vechi, iar schimbarea ar fi obligatorie.
De altfel, deși a făcut parte din gașca care a dat-o la o parte pe Elena Lasconi pentru Nicușor Dan, acum Ludovic Orban susține că fosta șefă a reziștilor ar fi trebuit să câștige alegerile prezidențiale. Totodată, acesta spune că ar fi existat sondaje interioare care ar fi dat-o pe Lasconi câștigătoare.
Citește și:
- 19:00 - Ministrul Finanțelor anunță că România face una dintre cele mai ample ajustări fiscale din UE, cu deficitul bugetar redus la 7,9% din PIB în 2025
- 16:12 - UDMR rămâne la guvernare. Anunțul lui Kelemen Hunor: Țara are nevoie de majoritate
- 16:10 - Cutremur în PSD Bistrița-Năsăud: Radu Moldovan a demisionat după perchezițiile DNA. Cine îi ia locul la conducere
- 16:08 - SURSE: Nicușor Dan vrea ca PSD să rămână în Coaliție
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News














