MAGISTRAȚII NU VOR MAI IEȘI LA PENSIE LA 48 DE ANI. MINISTRUL MUNCII: ”VOM AVEA O CREŞTERE A VÂRSTEI DE PENSIONARE. VREM SĂ DUCEM VÂRSTA LA 65 ANI”

MAGISTRAȚII NU VOR MAI IEȘI LA PENSIE LA 48 DE ANI. MINISTRUL MUNCII: ”VOM AVEA O CREŞTERE A VÂRSTEI DE PENSIONARE. VREM SĂ DUCEM VÂRSTA LA 65 ANI”
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 11 iul. 2025, 08:34
Ministrul Muncii, Florin Manole, a afirmat, joi seară, că reforma pensiilor speciale va trebui reluată şi că ”este o certitudine” creşterea vârstei de pensionare pentru magistraţi, probabil la 65 de ani.
Citește și
- 18:55Ion Cristoiu: „Bătălia pe viață și pe moarte în Coaliție. Miza este ca USR să fie scos de la ciolan, măcar două zile”
- 16:36Ambasadorul SUA la București, despre criza politică: „Românii trebuie să o rezolve. Indiferent cum, relația noastră va rămâne puternică”
- 13:52Grindeanu se delimitează de modelul Bolojan: „Reforma administrației nu înseamnă oameni dați afară”
- 13:36Sorin Grindeanu a spus clar: „PSD nu va vota un guvern din care nu face parte”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News


























