Mihai-Ioan Lasca: Am votat pentru o administrație responsabilă și curajoasă
7 dec. 2025, 15:49

Mihai-Ioan Lasca: Am votat pentru o administrație responsabilă și curajoasă
Candidatul partidului Patrioții Poporului Român, Mihai-Ioan Lasca, a declarat că a votat duminică
Candidatul partidului Patrioții Poporului Român, Mihai-Ioan Lasca, a declarat că a votat duminică pentru un București liber și o administrație responsabilă și curajoasă.
''Am votat pentru un București liber, pentru o administrație responsabilă și curajoasă! Mergem cu Dumnezeu înainte!'', a scris Mihai-Ioan Lasca pe Facebook.
Zece reprezentanți ai unor partide politice și șapte independenți, unul susținut de o alianță, au intrat în competiția pentru funcția de primar general al Capitalei.
Citește și:
- 20:31 - Nicușor Dan ia în calcul un premier tehnocrat! PSD și UDMR negociază intens viitorul Guvern
- 20:25 - Verdictul lui Mircea Toma la CNA: Între libertatea de exprimare și amenzile de zeci de mii de lei. Este „discursul populist” noul pretext pentru cenzură?
- 14:49 - Gest impresionant al lui Ninel Peia. Curtea Senatului României găzduiește de azi o sfântă troiță, ridicată în locul fostei biserici Spirea Veche
- 14:33 - Summitul B9 de la București. Deciziile cruciale care vor schimba soarta lumii – analiză de Ana Maria Păcuraru - VIDEO
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News













