Ministrul Eduard Novak îl felicită pe David Popovici: „Campionul nostru a câștigat. O țară întreagă trebuie să-l primească la aeroport”

Ministrul Eduard Novak îl felicită pe David Popovici: „Campionul nostru a câștigat. O țară întreagă trebuie să-l primească la aeroport”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 23 iun. 2022, 08:56
Ministrul Sportului, Eduard Novak, l-a felicitat pe David Popovici pentru performanța istorică reușită la Campionatele mondiale de natație de la Budapesta în trei zile de concurs. Ministrul Sportului i-a îndemnat pe români să vină să-l aștepte la aeroport pe cel care a reuşit să câştige două medalii de aur.
Citește și
- 08:16Nicușor Dan ar putea desemna astăzi noul premier
- 00:04Domnic Fritz, după ce președintele a somat partidele să negocieze pentru un guvern minoritar:”Sunt în contact cu Ilie Bolojan şi Kelemen Hunor”
- 22:01Nicușor Dan, după consultările cu liderii politici: ”Se conturează varianta unui guvern minoritar”
- 21:47Anca Alexandrescu, după picarea Guvernului Veștea: „Ar fi trebuit să treacă. Nu pentru PNL, ci pentru România”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























