Ministrul Sănătății va merge la Washington. Alexandru Rogobete, discuții cruciale în scandalul Pfizer -SURSE

Ministrul Sănătății
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 3 apr. 2026, 14:44
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, merge săptămâna viitoare, la Washington, să discute cu reprezentanții companiei Pfizer. Potrivit surselor Realitatea PLUS, șeful de la Sănătate va încerca să negocieze obținerea unor medicamente inovative pentru bolnavii oncologici în schimbul celor 3, 5 miliarde de lei pe care țara noastră îi datorează gigantului farmaceutic.
Citește și
- 17:37Negocieri la Cotroceni. Ce variante ar putea alege președintele Nicușor Dan pentru noul guvern
- 16:52Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
- 16:19Călin Georgescu intervine în ziua consultărilor cruciale. ”Un guvern depărtat de voia lui Dumnezeu va cădea oricum”
- 15:28PNL pune condiții pentru votarea guvernului PSD. Decizia se va lua în ședința liberalilor - SURSE
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News


























