”NU ÎL SUSȚIN ÎN NICIUN FEL”. ROBERT F. KENNEDY JR. SE DISTANȚEAZĂ DE CĂLIN GEORGESCU ȘI NU VINE VINE ÎN ROMÂNIA

Candidatul independent la alegerile prezidențiale, Călin Georgescu, s-a etalat cu relația specială pe care susține că ar fi avut-o cu Robert F. Kennedy Jr. și chiar a fost lansat un comunicat oficial al Realitatea PLUS care anunța venirea lui Kennedy în România.
Candidatul independent la alegerile prezidențiale, Călin Georgescu, s-a etalat cu relația specială pe care susține că ar fi avut-o cu Robert F. Kennedy Jr. și chiar a fost lansat un comunicat oficial al Realitatea PLUS care anunța venirea lui Kennedy în România.
Blake Fleetwood, reprezentantul lui Robert F. Kennedy Jr., susține că nici nu se pune problema ca acesta să vină în România. De asemenea, Kennedy a transmis un mesaj clar că nu îl susține pe Călin Georgescu.
„Domnul Kennedy nu îl susține pe domnul Georgescu. Ar fi împotriva legii americane pentru el să susțină un candidat înaintea unei campanii electorale. Este o încălcare serioasă a legilor și nu ar face un asemenea lucru.
Apreciază faptul că volumele sale sunt publicate peste tot în lume, dar nu susține niciun partid sau vreun candidat politic”, a afirmat Blake Fleetwood, la Euronews România.
Întrebat dacă Robert F. Kennedy ar putea veni în România înainte de alegerile prezidențiale, reprezentantul acestuia a afirmat că „nu s-a pus niciodată problema să vină în România”.
„Asta ar însemna să-și arate sprijinul pentru domnul Georgescu. Domnul Kennedy este foarte ocupat cu campania președintelui Trump, lucrează în Florida și nu s-a pus niciodată problema să vină în România.
Încă o dată. Nu îl sprijină pe domnul Georgescu în niciun fel în această cursă pentru președinția României”, a adăugat el.
Citește și:
- 15:07 - Analiză integrată finală - Ordonanță de urgență pentru stabilirea unor măsuri referitoare la resursele umane necesare instituțiilor de apărare, ordine publică şi securitate naţională
- 11:22 - Ministerul Educației, fără ministru de două luni. Bolojan ar amâna numirea ca să poată tăia veniturile
- 11:18 - Cristian Tudor Popescu, despre prestația lui Nicușor Dan la Washington: "Mi-e rușine de rușinea lui"
- 10:57 - România, 85% din cazurile de rujeolă din Europa. Ministrul Sănătății: „Dezinformarea este la cote alarmante”
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News











