Peter Ferenc, candidatul UDMR, a câștigat Consiliul Județean Mureș
28 sept. 2020, 11:39
Actualizat: 28 sept. 2020, 11:39

Peter Ferenc, candidatul UDMR, a câștigat Consiliul Județean Mureș
Articol scris de Scris de A L
Acesta a obţinut peste 50 de mii de voturi.
Peter Ferenc, candidatul UDMR, a câștigat fără probleme alegerile pentru funcția de președinte a Consiliului Județean Mureș.
Potrivit primelor date, acesta a obţinut peste 50 de mii de voturi.
Candidatul PNL Cristian Chirteș, a fost votat de aproape 20 de mii de oameni.
Pe poziția a treia este candidatul PSD, Dumitriţa Gliga, cu peste 18 mii de voturi, urmată de Dorin Florea, cu circa 8 mii de voturi, şi de candidatul ALDE, Traian Bendorfean, cu peste 4 mii de voturi.
Sursa: Realitatea de Mures
Citește și:
- 09:57 - Mihai Fifor, atac virulent la adresa lui Ilie Bolojan: „Multă voce, puțin talent”
- 09:12 - Călin Georgescu, mesaj de mulțumire pentru susținători: „Am primit acest pas înainte ca pe o lucrare a lui Dumnezeu”
- 08:59 - Avertismentul S&P: România intră într-o perioadă economică dificilă, creștere zero în 2026
- 18:21 - Marius Budăi acuză Guvernul că a încercat să blocheze banii pentru pensionari și copiii cu dizabilități: „PSD a ales să se bată pentru oameni”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News











