PNL, USR-PLUS și UDMR semnează astăzi acordul de coaliție

PNL, USR-PLUS și UDMR semnează astăzi acordul de coaliție
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 21 dec. 2020, 09:32
Partidele care negociază formarea noii guvernări - PNL, USR-PLUS și UDMR – vor semna luni, de la ora 19.00, în Parlament, acordul de coaliție. Cele trei formațiuni au încheiat duminică o nouă zi de negocieri despre programul de guvernare și modul de lucru în coaliție.
Citește și
- 09:03Ce cadouri au voie să păstreze miniștrii și demnitarii. Noile reguli publicate în Monitorul Oficial și lista darurilor interzise
- 09:02Presa internațională scrie despre eșecul Guvernului Veștea: ”România intră într-o nouă perioadă de instabilitate„
- 08:24Bolojan cere urgent un guvern cu puteri depline: „Ce se construiește fără principii nu poate rezista”
- 08:14Adrian Veștea nu a primit votul de învestire. Președintele Nicușor Dan va convoca noi consultări
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























