RADU MIRUȚĂ A DAT AFARĂ 21 DE ADMINISTRATORI SPECIALI AI UNOR COMPANII ALE STATULUI: AVEAU SALARIUL ȘI DE 300 DE MILIOANE VECHI ȘI NU AU PUTUT SĂ-MI DEA UN RAPORT DE ACTIVITATE

RADU MIRUȚĂ A DAT AFARĂ 21 DE ADMINISTRATORI SPECIALI AI UNOR COMPANII ALE STATULUI: AVEAU SALARIUL ȘI DE 300 DE MILIOANE VECHI ȘI NU AU PUTUT SĂ-MI DEA UN RAPORT DE ACTIVITATE
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 10 sept. 2025, 10:12
Ministrul Economiei Radu Miruță a anunțat marți seara că a demis 21 de administratori speciali ai unor companii ale statului: „Aveau salariul și de 300 de milioane vechi (n.r.-30.000 lei)”.
Citește și
- 12:42Cutremur în PNL. LISTA liberalilor care ar urma să fie excluși din partid - SURSE
- 11:31Nicușor Dan ar urma să desemneze noul premier cel târziu mâine. Șeful statului pleacă în Polonia - SURSE
- 11:10AUR vrea să dea premierul și își asumă guvernarea, negocieri cu Nicușor Dan - SURSE
- 10:09Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























