Șeful ANPC: Vom confisca veniturile obținute din vânzarea carburanților la prețuri majorate artificial

Șeful ANPC: Vom confisca veniturile obținute din vânzarea carburanților la prețuri majorate artificial
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 10 mar. 2022, 13:52
Inspectorii de la Protecția Consumatorilor au început controalele, la nivel național, pentru a descoperi cum s-a ajuns la isteria scumpirii carburanților și, mai ales, cine a profitat incorect de pe urma fenomenului. Președintele ANPC, Horia Constantinescu, a precizat că dacă nu există justificări contabile, banii încasați în plus pot fi confiscați.
Citește și
- 22:01Nicușor Dan, după consultările cu liderii politici: ”Se conturează varianta unui guvern minoritar”
- 20:59Dumitru Coarnă, după consultările de la Palatul Cotroceni: „Nicușor Dan ne-a dat de înțeles că vom avea guvern PSD”
- 19:50PNL a votat schimbarea a 12 lideri de filiale. Ilie Bolojan scapă de liberalii din tabăra Veștea
- 19:48Președintele UDMR aruncă bomba: ”Nu există lege pentru organizarea alegerilor anticipate”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























