SURSE: PSD, PNL, USR ȘI UDMR AU BĂTUT PALMA CU NICUȘOR DAN. ILIE BOLOJAN, PREMIER, UNII MINIȘTRI ÎȘI PĂSTREAZĂ FUNCȚIILE

SURSE: PSD, PNL, USR ȘI UDMR AU BĂTUT PALMA CU NICUȘOR DAN. ILIE BOLOJAN, PREMIER, UNII MINIȘTRI ÎȘI PĂSTREAZĂ FUNCȚIILE
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 5 iun. 2025, 07:14
PSD, PNL, USR și UDMR ar fi ajuns la un acord cu președintele Nicușor Dan pentru formarea unui nou guvern, în care Ilie Bolojan va fi numit premier, iar funcțiile-cheie, inclusiv ministerele și conducerea serviciilor secrete, au fost împărțite între partide, potrivit informațiilor obținute de Mediafax.
Citește și
- 01:02Paul Stănescu: ”PSD a greșit când a zis că nu vrea cu AUR. Sorin Grindeanu ar trebui să fie următoarea propunere de premier”
- 00:59George Simion a acuzat „35 de ani de trădare” și a BOICOTAT ședința de învestitură a lui Veștea. Deputații AUR au părăsit sala în masă!
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
- 23:26Sorin Grindeanu: „PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR! România are nevoie de stabilitate, nu de moraliști care stau pe funcții”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News
























