Kelemen Hunor după negocierile cu PNL: ”Putem continua guvernarea”

Kelemen Hunor după negocierile cu PNL: ”Putem continua guvernarea”
Liderul UDMR Kelemen Hunor susține că a discutat cu reprezentanții PNL și a descis să se implice în formarea noului Guvern.
Liderul UDMR Kelemen Hunor susține că a discutat cu reprezentanții PNL și a descis să se implice în formarea noului Guvern.
„Azi n-am discutat de structură și portofolii. Am discutat dacă putem continua guvernarea, iar răspunsul este da. Mâine echipele se vor întâlni și vom finaliza programul de guvernare. Azi degeaba ne întrebați de portofolii”, a spus Kelemen Hunor.
Nicolae Ciucă a fost desemnat, joi, de preşedintele Klaus Iohannis candidat pentru funcţia de prim-ministru.
Sursa: Realitatea Din UDMR
Citește și:
- 21:47 - Marius Tucă: „România e în afara Istoriei. Suntem între șifonierul lui Nicușor și „umbrela” găurită a lui Macron”
- 21:42 - George Simion, de la Washington: „România nu mai este o democrație. Suntem aici pentru a demasca lovitura de stat”
- 17:53 - PSD îl desființează pe Bolojan si anunță că după ce primesc forma scrisă a bugetului se reunesc în ședință să decidă viitorul coaliției
- 12:05 - Opoziția depune moțiune simplă împotriva ministrului Pîslaru: „România nu are nevoie de un contabil al jaloanelor, ci de un constructor de investiții”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News











