Ministrul Mediului: Autoritățile din România nu detectează radioactivitate crescută după atacul de la Zaporojie

Ministrul Mediului: Autoritățile din România nu detectează radioactivitate crescută după atacul de la Zaporojie
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 4 mar. 2022, 11:12
Autoritățile din România nu detectează radioactivitate crescută, iar măsurătorile de vineri dimineața arată niveluri normale de radiații, după atacul de la centrala nucleară ucraineană Zaporojie, a anunțat vineri ministrul Mediului, Tanczos Barna.
Citește și
- 17:02Cu cine votează liderul UDMR la alegerile din Ungaria. Preferatul la urne, dintre Viktor Orban și Peter Magyar
- 10:02România așteaptă răspunsuri de la Kiev după drona autodetonată în Portul Constanța: termenul expiră astăzi
- 08:04Donald Trump amenință țările NATO care nu au susținut operațiunea SUA împotriva Iranului
- 07:53Tensiuni între Kiev și Minsk: Putin intervine după avertismentul lui Zelenski
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News
























