Ministerul Dezvoltării după prăbușirea podului de la Neamț: „Obiectivul nu putea fi dat în folosință”

Ministerul Dezvoltării după prăbușirea podului de la Neamț: „Obiectivul nu putea fi dat în folosință”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 9 iun. 2022, 20:06
Ministerul Dezvoltării consideră că investiția în podul de peste Siret, din localitatea Lețca, prăbușit la doar 6 luni de la construcție, nu este finalizată. Asta pentru că, spun reprezentanții ministerului, nu a fost transmis procesul verbal de recepție la terminarea lucrărilor.
Citește și
- 13:41PSD lansează un atac dur la adresa PNL, USR și UDMR: „Schimbă regulile doar ca să rămână la putere”
- 10:18Nicușor Dan ar putea desemna premierul astăzi: când va fi votul în Parlament
- 09:48PNL, USR și UDMR îl propun pe Siegfried Mureșan ca premier. Mutare-surpriză în lupta pentru Palatul Victoria
- 08:53Mihai Fifor, atac dur la USR și Dominic Fritz: 12% din voturi obținute nu vă dă dreptul să decideți cine guvernează
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News
























