Primarul oraşului Sfântu Gheorghe, Antal Arpad-Andras: "Modul în care "suporterii" extremişti îşi bat joc de sport prin comportamentul lor de ură faţă de maghiari este intolerabil

Primarul oraşului Sfântu Gheorghe, Antal Arpad-Andras: "Modul în care "suporterii" extremişti îşi bat joc de sport prin comportamentul lor de ură faţă de maghiari este intolerabil
Scris de Daniel Onescu Publicat: 30 ian. 2023, 12:48
Primarul oraşului Sfântu Gheorghe, Antal Arpad-Andras, a afirmat că arbitrul Andrei Chivulete a luat decizia corectă atunci când a suspendat meciul Sepsi OSK - FC U Craiova 1948, din Superligă, din cauza scandărilor rasiste şi xenofobe. Edilul consideră că "modul în care "suporterii" extremişti îşi bat joc de fotbal şi de sport prin comportamentul lor de ură necalificată faţă de maghiari este intolerabil şi inacceptabil", scrie News.ro.
Citește și
- 13:41PSD lansează un atac dur la adresa PNL, USR și UDMR: „Schimbă regulile doar ca să rămână la putere”
- 10:18Nicușor Dan ar putea desemna premierul astăzi: când va fi votul în Parlament
- 09:48PNL, USR și UDMR îl propun pe Siegfried Mureșan ca premier. Mutare-surpriză în lupta pentru Palatul Victoria
- 08:53Mihai Fifor, atac dur la USR și Dominic Fritz: 12% din voturi obținute nu vă dă dreptul să decideți cine guvernează
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News
























