Antal Arpad vorbește despre ideea ieșirii de la guvernare: UDMR nu înţelege de ce nu poate continua la Ministerul Dezvoltării

Antal Arpad vorbește despre ideea ieșirii de la guvernare: UDMR nu înţelege de ce nu poate continua la Ministerul Dezvoltării
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 19 mai 2023, 11:04
UDMR nu vrea să părăsească coaliţia de guvernare, fiind chiar de acord cu comasarea Ministerului Sporului cu un alt minister, dar nu înţelege de ce nu poate continua să deţină Ministerul Dezvoltării, mai ales că nu este parte a acordului politic privind rotativa, semnat de PSD şi PNL, a declarat pentru AGERPRES primarul municipiului Sfântul Gheorghe, Antal Arpad András.
Citește și
- 22:18Toni Neacșu, la Realitatea Plus: „Guvernul monocolor PSD, condus de Sorin Grindeanu, este singura variantă matematică posibilă”
- 18:55Ion Cristoiu: „Bătălia pe viață și pe moarte în Coaliție. Miza este ca USR să fie scos de la ciolan, măcar două zile”
- 16:36Ambasadorul SUA la București, despre criza politică: „Românii trebuie să o rezolve. Indiferent cum, relația noastră va rămâne puternică”
- 13:52Grindeanu se delimitează de modelul Bolojan: „Reforma administrației nu înseamnă oameni dați afară”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News


























