Bolojan, după întâlnirea cu Viktor Orban: Trebuie să lucrăm împreună pentru a întări interconectările de energie electrică între România și Ungaria

Bolojan, după întâlnirea cu Viktor Orban: Trebuie să lucrăm împreună pentru a întări interconectările de energie electrică între România și Ungaria
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 3 dec. 2025, 16:27
Premierul Ilie Bolojan a făcut primul anunț după ce a discutat cu premierul Ungariei, Viktor Orban. Cei doi oficiali s-au întâlnit în timpul unei vizite planificate la nivel diplomatic.
Citește și
- 09:03Ce cadouri au voie să păstreze miniștrii și demnitarii. Noile reguli publicate în Monitorul Oficial și lista darurilor interzise
- 09:02Presa internațională scrie despre eșecul Guvernului Veștea: ”România intră într-o nouă perioadă de instabilitate„
- 08:24Bolojan cere urgent un guvern cu puteri depline: „Ce se construiește fără principii nu poate rezista”
- 08:14Adrian Veștea nu a primit votul de învestire. Președintele Nicușor Dan va convoca noi consultări
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























