Înjurături în Parlament: Deputații AUR și PSD și-au adresat cuvinte grele! Dialog halucinant - De la ce a pornit scandalul

Înjurături în Parlament: Deputații AUR și PSD și-au adresat cuvinte grele! Dialog halucinant - De la ce a pornit scandalul
Scris de Realitatea din UDMR Publicat: 11 mai 2022, 08:28
A fost scandal din nou în Parlament, la dezbaterea legii suveranității. Deputații AUR și PSD și-au adresat cuvinte grele unul altuia, fără a ține cont de locul în care se află. Deputatul AUR, Dumitru Focșa a fost nemulțumit că nu i s-a dat voie să ia cuvântul de la tribuna Camerei, așa că i s-a adresat social-democratului Alfred Simonis cu apelativul „valutist". Simonis nu s-a lăsat nici el mai prejos.
Citește și
- 20:59Dumitru Coarnă, după consultările de la Palatul Cotroceni: „Nicușor Dan ne-a dat de înțeles că vom avea guvern PSD”
- 19:50PNL a votat schimbarea a 12 lideri de filiale. Ilie Bolojan scapă de liberalii din tabăra Veștea
- 19:48Președintele UDMR aruncă bomba: ”Nu există lege pentru organizarea alegerilor anticipate”
- 17:37Negocieri la Cotroceni. Ce variante ar putea alege președintele Nicușor Dan pentru noul guvern
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























