Kelemen Hunor: „Am încredere în acest Guvern, am încredere în noi înșine. Avem un drum lung în față”

Kelemen Hunor: „Am încredere în acest Guvern, am încredere în noi înșine. Avem un drum lung în față”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 29 mai 2023, 12:24
Liderul UDMR, Kelemen Hunor, a explicat de ce a fost amânată rotativa guvernamentală. „Vom rezolva, mai întâi, problemele profesorilor și abia apoi vom continua să negociem asupra formulei noului Guvern”, a spus Kelemen.
Citește și
- 14:42George Simion, după consultările de la Cotroceni: „Singura variantă este guvern cu premier AUR”. Ce spune despre alte posibile scenarii
- 14:39George Simion respinge acuzațiile privind o posibilă înțelegere cu PSD: „Nu a existat o astfel de propunere”
- 14:35Ședință decisivă în PNL după consultările de la Cotroceni: liderii liberali se reunesc la ora 18.00
- 14:30George Simion, după decizia PSD de a exclude o coaliție cu AUR: „Este o opțiune greșită”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din UDMR și pe Google News

























